Siste kommentarer
Bilder
februar17_-010 august15_-273_a mai12_-124 kyllinger-060 juni14_-095 kyllinger-066
Arkiv
Mest lest

Ny data?

Da skjermen min tok kvelden, har jeg som kjent vurdert flere alternativ til løsning. Reparere skjermen, kjøpe ny ekstern skjerm eller fortsette å bruke TV.

I det siste har vel også tanken om å kjøpe helt ny maskin poppet ned i hodet. Dataen er jo ralativt gammel, 3.5 år, den er til tider meget treg, jeg har mer eksterne ting enn interne (harddisk, dvd-brenner, usb2-kort), den henger seg i tide og utide (aller mest i utide) og cd-brenneren funker ikke.

Så er selvsagt spørsmålet, hvordan datamaskin. Stasjonær eller laptop? Hvilken prisklasse? Jeg har mer eller mindre havnet på å kjøpe stasjonær, mest fordi man får mer for pengene og at jeg per dags dato ikke har begov for en laptop. Pris? Tja, skal jeg kjøpe en relativt billig maskin som er “god nok” nå, eller skal jeg kjøpe en litt bedre og dyrere som er “god nok” også om et års tid. Ikke lett.

Og hva gjør jeg med laptopen jeg har nå? Den funker jo, så teit å kaste den. Og det bør ikke koste all verden å reparere den. Men hvis jeg reparerer den er vi jo like langt, jeg trenger strengt tatt ikke noe ny maskin, den holder jo forsåvidt, men ulempene begynner jo å bli mange (les tidligere i innlegget)

Så kanskje jeg kjøper ny maskin, reparerer laptopen og bruker laptopen til “surfemaskin” og den stasjonære til bilder, musikk, jobbing osv.
Jaja, den som venter får se.

Legg igjen en kommentar

Besøkende
Noen bilder